СВЕТ

Бугарскиот Претседател: Ситуацијата е напната и ензична, можно е да излезиме од НАТО

“Ситуацијата во светот се развива доста динамично, државите прават многу остри и брзи промени во политиката.” Така претседателот Румен Радев коментираше за растечките тензии околу Сирија. “Во оваа ситуација има сериозен ризик повеќе од 30 држави од НАТО да станат заложник на споровите со кои немаат ништо заедничко. Во овој случај, може да се покаже како мудро едноставно да се ...

Read More »

Кинезите открија огромна тајна за која молчи западот! “Има голем конфликт помеѓу Русија и Америка во Сирија! Еве што бил исходот

Правото објаснување за случајот “Драскање” може да се побара во Источен Гути, предградие на Дамаск. Оваа страница крие многу тајни. Во последните денови, информации за десетици мртви се пријавени во наводниот хемиски напад во Дума, дел од Источната гихт. Кинески извори тврдат дека нападите биле, но не и хемиски, и дека биле убиени и од западни инструктори. Приказните за употребата ...

Read More »

(ВИДЕО) ЕДИ РАМА ЈАДЕ БРАШНО ВО ФАЦА

Албанскиот премиер Еди Рама за време на денешната парламентарна седница беше гаѓан со брашно поради апсењата на лицата кои протестираа против воведувањето патарини на автопатот меѓу Косово и Албанија. Кон Рама беа фрлени брашно и јајца, поради што седницата во неколку наврати беше прекината. По инцидентот беше принудено да реагира и обезбедувањето, кое отстрани од салата неколку пратеници од редовите на ...

Read More »

Протече документ на НАТО? Србија може да го врати Косово?

Специјално обучените единици на српските вооружени сили може да заземат северно од Косово во рок од 48 часа, како и други српски мнозински заедници во покраината. Оваа проценка е цитирана во строго доверливо писмо испратено од стратеговите на НАТО до најважните политичари во земјите на Пактот минатата недела. КФОР е немоќен Експертите на НАТО во таен извештај наведуваат дека Србија има ...

Read More »

Путин: Руската граница има да се почитува како светост

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека е многу важно руските граници да бидат заштитени од терористи, илегални имигранти и шверц со дрога. – Пред сè, неопходно е да се користи детален пристап за неутрализација на ризиците и закани во врска со граничната безбедност. Тоа е прашање на сигурна заштита на нашата територија од терористи и екстремисти, транснационален и прекуграничен криминал. Се ...

Read More »

И Руска телевизија ја најави војната! Ги советува русите да се снабдат со повеќе храна и вода

Тврдејќи дека некои Американци се подготвуваат за војна со Москва, руска телевизија во државна сопственост им објасни на жителите на земјата како да складираат вода и основни прехранбени производи во случај да избие војна, пренесува Њузвик. Предупредувајќи дека потенцијалниот конфликт меѓу двете суперсили ќе биде „катастрофален“, водителот на руската ТВ Вести 24 покажа полици со храна, препорачувајќи дека луѓето треба да купуваат ...

Read More »

Лавров до Трамп: Не се ни осмелувај да нападниш во Сирија

Шефот на руската дипломатија му порача на Доналд Трамп да не се осмели да интервенира воено против Дамаск, бидејќи Москва има должност да го брани својот сојузник, Башар ал Асад, и има подготвено план за тоа Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, им се закани на Американците вчера да не се осмелуваат да ја нападнат Сирија, бидејќи ќе влезе ...

Read More »

ТРАМП СЕ ПОПИШМАНИ ОТКАКО ПОВИКА НА РАКЕТНИ НАПАДИ! СЕГА СМЕТА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА СЕ СОРАБОТУВА СО РУСИЈА

За помалку од еден час откако ја предупреди Москва за ракетен напад во Сирија, американскиот претседател Доналд Трамп понуди да помогне во зајакнување на руската економија и повика на прекин на „трката во вооружување“, пренесува Ројтерс и оценува дека се работи за дипломатски пресврт Трамп, истовремено, напиша на својот Твитер профил дека односот на САД со Русија е полош од ...

Read More »

Шокантно! Трамп: Русија подгответе се! Проектилите доаѓаат!!!

Русија вети дека ќе ги собори сите проектили пуштени во Сирија. Подгответе се Русија, бидејќи тие доаѓаат,  убави и нови и “паметни”. Не би требало да бидете партнери со животно кое убива со гас, кој го убива својот народ и ужива во тоа! Donald J. Trump 49 mins ·  Russia vows to shoot down any and all missiles fired at Syria. ...

Read More »

Го насмеа цел Балкан по неговиот брутално искрен одговор! Кога го прашаа што работи, тој рече дека е…

На социјалните мрежи се шири фотографија од момче кое даваше изјава за подгорички Вијести5. И веројатно целата работа би била заборавена ако за занимањето на Емир Шкријељ не беше напишано нешто чудно, смешно и помалку трагично. Тој е студент на Филозофскиот факултет и на прашањето што е негово занимање, едноставно одговори – студент во пензија. Емир има прилично сериозен израз ...

Read More »
WpCoderX