СВЕТ

ЕКСПЛОЗИЈА НА ПУТИН! ЕВЕ ШТО ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊЕ ЗА МОЖНА 3ТА СВЕТСКА ВОЈНА

Рускиот претседател запрашан за 3 та Светска Војна потсети на зборовите на Алберт Ајнштајн. На Путин му беше поставено ова прашање за време на традиционалната специјална програма “Директна линија”, каде што за рускиот претседател пристигнаа околу два милиони прашања. “Не знам каков вид оружје ќе се користат за третата светска војна, но четвртата ќе биде предводена од стапови и камења”, ...

Read More »

КУРЦ КАЖА СТОП ЗА ИСЛАМИЗАЦИЈА НА ЕВРОПА! ЌЕ ПРОТЕРА 60 ИМАМИ И КЕ ЗАТВОРИ СЕДУМ ЏАМИИ

Австрискиот канцелар Себастијан Курц најави дека Виена ќе ги протера свештениците што се финансирани од странство и дека ќе бидат затворени седум џамии во земјата како дел од борбата против, како што кажа, политичкиот ислам. Меѓу џамиите што ќе бидат затворени е и една во Виена, водена од турска крајнодесничарска организација, како и шест други што се под раководство на ...

Read More »

И косоварите имаат свој Груевски!!! Тачи платил половина милион евра за средба со Трамп

Косовскиот претседател ангажирал американска компанија да му обезбеди средба со американскиот колега, но засега нема повратна информација дали таква средба и ќе се оствари. Точно 517.198 евра и 56 центи од државниот буџет биле префрлени во јануари на сметка на компанијата „Ballard Partners“ од Вашингтон. Во договорот било наведено дека парите се наменета за консултантски услуги, за потребите на Кабинетот ...

Read More »

Вучиќ: Предупредени сме – ако тргнеме со војска на Косово, НАТО ќе реагира

Фактот дека големите сили не ја признаваат, немаат намера да ја уважат Резолуцијата 1244, за нас значи дека имаме мали можности нешто да направиме, кажа српскиот претседател Александар Вучиќ. Вучиќ ова го кажа како одговор на новинарското прашање дали може Србија, по зачестените напади врз Србите и шпекулациите на косовските медиуми за распоредување на српските безбедносни сили на границата, на ...

Read More »

НЕВЕРУВАЊЕ ВО САД! ШОКАНТЕН ПРЕСВРТ НА ЕУ! ПОЧЕТОК НА ГОЛЕМА ИГРА, ЕУ СЕ ВРТИ КОН РУСИЈА

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во еден голем пресврт рече дека е време ЕУ да се поврзе со Русија и да престане да ја “напаѓа”, што е во контраст со САД, со што се зголемија обвиненијата и санкциите против Москва. Овие изјави се во согласност со трендот што брзо се развива, што предвидува Центарот за синкретички студии (ЦСС) во Белград ...

Read More »

НАЈГОЛЕМИОТ АМЕРИЧКИ ФИЛОЗОФ ЗА АЛБАНЦИТЕ: ТОА СЕ ДИВО ПЛЕМЕ И НИВНИОТ ХАОС Е СРАМ ЗЗА МОДЕРНА ЕВРОПА

Американскиот филозоф Ноам Чомски тврди дека Албанците се најголемата хаос на модерната Европа, бидејќи тие дозволиле да го отстранат домаќинот кој ги примил и да направи малцинство од мнозинството. За списанијата Форин, Чомски меѓу другото пишува дека по уривањето на Берлинскиот ѕид во Европа постои желба на малите нации да се одвојат од вечните републикански републики. Тој го навел примерот на ...

Read More »

СРБИТЕ НА 8МИ ЈУНИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЦЕНИТЕ НА НОВИТЕ ГОРИВА, КЕ НАПРАВАТ СОБРАЌАЕН ХАОС И КЕ ГИ БЛОКИРААТ СИТЕ УЛИЦИ

Повеќето од нас на социјалните мрежи добија порака во која некој “некој” шири порака дека ќе биде токму на 8 јуни оваа година дека сообраќајот ќе престане во знак на протест поради цените на горивото! Ова е прв пат вакво нешто да се случува во Србија, и претпоставуваме дека некој дошол до идејата за фотографија која циркулира социјални мрежи со ...

Read More »

БОМБА!!! ЕВЕ ШТО ИМ ПОНУДИЛ МИЛОШЕВИЌ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ПРЕД ДА БОМБАРДИРААТ! ОЛБРАЈТ ПАДНАЛА ВО НЕСВЕСТ!!

Им понудивме на Американците да не примат во НАТО, бидејќи знаевме дека не можат да ни бомбардираат ако сме во тој сојуз. Оваа шокантна информација беше откриена од страна на поранешниот претседател на Федералната влада на СРЈ, Момир Булатовиќ, кој беше во блиски односи со Слободан Милошевиќ. – Милан Милутиновиќ, кој го предложи Медлин Олбрајт. На тој состанок пред Рамбује, кога ...

Read More »
WpCoderX