СПОРТ

(ВИДЕО) Потресна сцена на гробиштата во Скопје: Вака навивачите на „Црвена Ѕвезда“ се простија од младиот Драган

Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух, со навивачка песна и со запалени факели. Видеото е објавено на официјалната ФБ страница на Спона-Културно-информативен центар на Србите во Македонија. Драган Крстев (24) од скопската општина Кисела Вода почина вчера додека играл фудбал на едно ...

Read More »

РОНАЛДО ЗАМИНУВА ВО ПСЖ

Според пишувањата на португалските медиуми, агентот на португалскиот репрезентативец и ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, Жорж Мендеш, отпатувал во Париз, каде ќе преговара со ПСЖ. Роналдо после освојувањето на Лигата на шампионите во саботата изјави дека „било убаво да се игра за Реал“, а потоа ден подоцна ја ублажи својата изјава, истакнувајќи дека не сакал да го свртува вниманието ...

Read More »

ВИКИПЕДИЈА ПРОЦЕНУВА ДЕКА РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ОСВОИ 3-ТА ТИТУЛА ПО РЕД ВО ЛШ

Енциклопедијата на Интернет, популарната „Википедиа“, на својата страница ја запиша титулата во Лигата на шампионите (ЛШ) зад името на Зинедин Зидан. Таму стои дека Французинот има три трофеи во најпрестижното натпреварување во Европа, 2015/16, 2016/17 и во овогодишното издание… кое сѐ уште не го освоил. zidan-lsh-trofei.jpg

Read More »

Видео: За Верстапен нема никакви додавки – само МАКЕДОНИЈА, погоди и тоа од прва!

о викендот кој е пред нас ќе се вози трката на улиците во Монте Карло. Учесниците на трката пред тренинзите и утрешните квалификации се забавуваа одговарајќи прашања од навивачите. Во еден дел од забавата наменета за учесниците, беше предвидено да се погодуваат знамиња на држави. Во центарот на вниманието беа Даниел Рикардo и Верстапен. Токму Верстапен од прва го погоди знамето на Македонија! Погледнете ...

Read More »

Најдобриот фудбалер на вселената Роналдињо ќе се жени за две убавици во исто време

Фудбалската легенда Роналдињо ќе се жени за две жени во исто време, според медиумите во Бразил. 38-годишниот Самба, наводно, ќе го врзува јазот во август со неговите парчиња “вереници”, Прискила Коелјо и Беатрис Соуза. Двете жени живеат “хармонично” со поранешната ѕвезда од Барселона од декември, во неговата зграда во Рио де Жанеро од 5 милиони фунти, според медиумите. Роналдињо започна ...

Read More »

БИТОЛСКИ ПЕЛИСТЕР ИСПАДНА ВО ВТОРА ЛИГА

Шкендија и во рамките на последното коло од ПМФЛ ја покажа својата шампионска форма, го совлада Пелистер со 4-0 (1-0) и го испрати во ВМФЛ. Вреди да се потенцира дека натпреварот се играше по одлични услови и прилично исполнети трибини на стадионот во Тетово, кои по завршувањето на натпреварот ќе го следат официјалното предавање на шампионскиот трофеј. Од самиот старт на натпреварот Шкендија доминираше, а во петтата ...

Read More »

НЕЈМАР ЗАМИНУВА ВО РЕАЛ, МЕСИ ГО НАПАДНА БРАЗИЛЕЦОТ

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси изјави дека ќе биде ужасно, ако неговиот пријател и поранешен соиграч Нејмар премине во Реал Мадрид.   Аргентинецот смета дека евентуален трансфер на Бразилецот во големиот ривал ќе биде голем удар за Барселона, бидејќи Нејмар значел многу за Каталонците. Меси додава дека е во ред начинот на кој Нејмар ја напушти Барселона, затоа што веќе ...

Read More »

ВИДЕО: Мајсторија на „кралот“ – Барса ја почувствува моќната левица на Бејл!

Реал Мадрид се врати во игра и израмни на 2-2 на гостувањето кај Барселона. „Кралевите“ ја искористија бројчаната предност и сега имаат можност во последните 15 минути да стигнат до целосен пресврт. Акцијата на левата страна стигна до Марко Асенсио кој испрати центаршут по земја на кој налета Герет Бејл и со разорен удар ја затресе мрежата на Тер Штеген. Во натпревар со многу картони и ...

Read More »

ФЕРГУСОН ВО КОМА! ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед и најтрофеен менаџер во Премиер лигата, Алекс Фергусон се наоѓа во критична состојба и води животна битка. Последните информации од Островот се дека Фергусон моментално е во кома, а близок пријател на семејството за медиумите изјави дека се уште не се сигурни дали Алекс ќе успее да преживее. „Не се сигурни дека ќе преживее, но сите се ...

Read More »

ЛОША ВЕСТ ЗА МИЛИОНИТЕ ФАНОВИ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈЕД: Легендата на клубот, Алекс Фергусон доби мозочен удар, се бори за живот во болница во Манчестер

Новинарот и тв водител, Пирс Морган објави на твитер дека легендарниот тренер на Ман Јунајред, Алекс Фергусон се бори за живот по голем мозочен удар кој го добил денеска. Тој е на интензивна нега во една од клиниките во Манчестер. Милионите фанови на клубот од Манчестер стискаат палци за негово целосно опоравување.

Read More »
WpCoderX