СПОРТ

Роналдо: Јувентус ни оддржа лекција, но пласманот беше заслужен

При драматичната ситуација, црвен картон заработи Џиџи Буфон, а Роналдо по мечот истакна дека не може да сфати зошто играчите на Јувентус протестирале за очигледна ситуација. – Многу патевме, од ова мора да научиме. Од овој натпревар мора да научиме една лекција. Во фудбалот ништо не добивате на подарок, мора да се борите до крајот. Денеска Реал можеше да постигне ...

Read More »

ВИДЕО: Кими Раиконен прегази механичар на Ферари во боксот

Ладнокрвниот Финец на средината на трката некаде влезе во пит- стоп, каде не забележа дека не му е наместена левата задна гума, а бидејќи тргна порано од она што треба тој прегази еден од механичарите на својот тим. Механичарот на носилки мораше да биде однесен во блиската болница, додека Раиконен не можеше да продолжи со трката и болидот го остави ...

Read More »
WpCoderX