СТАВ

Се додека Шиптарите учествуваат во менување на моето етничко име Македонец, ќе си останат Шиптари

#ШИПТАР Гледав прилог на тв21, па овака да се произнесам. Се додека Шиптарите учествуваат во менување на моето етничко име Македонец, ќе си останат Шиптари. Додека ДУИ имаше став, дека тоа прашање задира во идентитетот на Македонскиот народ и дека затоа не се меша во преговорите, јас сите Вас ве ословував со АЛБАНЦИ. Но денес, после 8 месеци активно учество ...

Read More »

Селмани распали! Жестоко ги брани македонските портали од Геровски и Кировски кои посакуваат да останат само нивните медиуми на пазарот и да создадат пропаганден медиумски монопол

Главниот и одговорен уредник на Слободен печат и на Плус инфо Бранко Геровски се приклучи на кампањата што некои директори на национални телевизии ја водат против ЗНМ поради нашето противење на измените на Изборниот законик, со кои на партиите им се обезбедуваат јавни пари од буџетот да водат политичка пропаганда во медиумите за време на изборни кампањи. Се потврди тезата ...

Read More »

ШЕЌЕРИНСКА: ЛАГА Е ДЕКА ЌЕ СЕ ГАЃА СО ОСИРОМАШЕН УРАНИУМ ВО КРИВОЛАК! Граѓаните да не подлегнуваат на лажните вести

Radmila Sekerinska сподели објава. пред 36 мин. ·  Ноторните лаги никому не се од корист. Граѓаните да не подлегнуваат на лажните вести во пресрет на претстојниот референдум и официјализирањето на членството во НАТО. Министерство за одбрана на Република Македонија / MoD Macedonia пред 40 мин. ·  Министерството за одбрана најостро ги демантира шпекулациите кои се споделуваат на социјалните мрежи дека на полигонот Криволак ќе ...

Read More »

Како не ви е срам бре! Се вработила чистачка ко божем министерка станала

Многу сте безобразни, трачарска балканска малограѓанска себична држава. Како не ви е срам, се вработила чистачка ко божем министерка станала, па што ако Кирац ја вработил? Де љубовница му била, де пушачка му била, де фризерка и што веќе се се изначитав. Ми се гади од вас, и јас знам да критикувам но да се мешам во туѓи животи никогаш ...

Read More »

Рамковниот не е историски договор, туку најсрамното дело кои изврши иселенички геноцид на млади компетентни кадри за сметка на неписмен башибозук кој ги руинира институциите!

Со години наназад овај ден претставува силна политичка пропагандна основа со која политичарите умните ги прават глупави а оние кои  гледаат ќорави. Во духот на соживот 17 години се слави најсрамното дело кое ја доскичми и онака руинираната “вукојебина”  која претходно ја изгази чизмата на транзициски бизнис “олоши” и до врат корумпирани комунистички “апаши”. Договорот според замислата на Питер Фејт ...

Read More »

Оданочување на камати на заштеди, приливи од странство и увид во банкарски сметки се ужасни идеи кои не смее да си ги дозволи ниту една демократска влада!

  Владата иако има добри информации колкави се контата на фриленсерите и останати онлајн мани мејкери сепак од аспект на многу причини пред се во духот на едно плурално и демократско општество не смее да си дозволи да скубне дел од тој колач, без разлика за тоа каков метод на оданочување ке искористи.   Зошто го зборувам ова? Има огромен ...

Read More »

Жена со куп модринки која молчи е „мудра жена“, жена која зборува гласно за да ги спречи модринките е „невоспитана жена“

Положбата на жената во средина во која има недостаток од женска солидарност е очајна. Преку медиумите се формира слика која го определува нашето тежиште за живот во „идилична“ приказна во која успешноста се мери по тоа колку пцовки и шлаканици ќе истолерирате со цел очите на „другите“ да ве гледаат и препознаваат како „чесна, храбра и моќна жена“. Ниту законите, ...

Read More »

ЗАЕВ ДО БОРИСОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ГО РАСИПИМЕ НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО, ТОА Е ВО ИНТЕРЕС НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

Гледам во пријателска Бугарија се отвори јавна дебата и се постави дури и прашањето за тоа дали ние двете земји и двата народи градиме ИСКРЕНО пријателство и соработка. Сакам да им порачам на сите граѓани, дури и на критичарите во Македонија и во Бугарија, да немаат дилема дека пријателството и соработката се искрени. Ние повеќе од една година чествуваме заеднички ...

Read More »

Крајот на НАТО?

Карл Билт Замислете си руска интервенција врз земја на НАТО и потоа замислете си како ќе реагира Трамп. Дали тој ќе му се јави на Путин за да го праша што се случува? Дали ќе се повика на колективната одбрана според членот 5 од договорот за НАТО или можеби ќе се колеба, ќе ги оспори разузнавачките агенции, ќе ги омаловажи ...

Read More »
WpCoderX