СТАВ

Заев: Порано грѓаните бараа владата, власта криеше

Да нѐ запаметат како генерација која ги оствари стратешките интереси на граѓаните и на Република Македонија. После 11-годишното уништувачко цунами, 2018 е година на економски раст за Македонија, истакнав на вчерашната собраниска седница посветена на прашањето за доверба на Влада на Република Македонија, на која со 62 гласа ни изгласаа доверба за нашата работа. Нема подобра потврда на успехот на Планот ...

Read More »

ВМРО МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО ДОКАЖА ДЕКА ЗА 10 МЕСЕЦИ ИЗГУБИЛЕ 11 ПРАТЕНИЦИ

ВМРО-ДПМНЕ успеа: докажа математички прецизно дека за 10 месеци изгубиле 11 пратеници, дека Заев им купи неколкумина (другите у притвор). И така сега ќе си седат како мачиња, ќе си бидат конструктивни, а власта фактички веќе може да работи на случајот “двотретинско мнозинство за промена на Уставот”. Математиките продолжуваат – некој собира, друг вади, трет дели и сите заедно помножени ...

Read More »

Нејчевска: Ниту еден медиум не истражи како Љубе Бошкоски стана советник на Заев

Кога во 10 медиуми ќе се појави исоветен текст: “Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски и официјално станува дел од советничкиот тим на премиерот Зоран Заев. Тој бил единствен кој ги исполнувал сите услови предвидени во конкурсот. Бошковски ќе зема месечна плата во висина од 50.000 денари. Примени се уште 4 посебни советници на премиерот. Бошковски во 2011 година ...

Read More »

ВИДЕО: „Путин не им попуштај на Американците, ако треба имаме нуклеарки“

Доколку дојде до сериозна воена интервенција на американската армија врз режимот на Башр ал Асад во Сирија по наредба на претседателот на САД, Доналд Трамп, Руската Федерација ќе биде ставена во многу тешка положба да се повлече и да прифати своевиден пораз од кампањата на Блискиот исток иако значително придонесе во уништувањето на речиси сите боречки упоришта на џихадистичката и ...

Read More »

Миленко му предлага на Иванов да побарал помош од Башар Ал Асад

Големиот стратег Миленко, ученик на класната Мирка, му предлага на Иванов да кренел телефон и да побарал помош од Башар Ал Асад. Причината за оваа генијална идеја е победата на Орбан и претходно победата на Путин што за Миленко значело дека светот се мењал и тоа значело крај на ЕУ и САД. Он заборава дека најмоќни земји во светот се ...

Read More »

ТИГРИТЕ СЕ ЈАВИА: Животот смрди на барутот од 2001

ВОЈНА! Животот смрди на барутот од 2001 (интервју на нашиот ХЕРОЈ прочитајте) Брест, Танушевци, Тетово, Попова Шапка, Карпалак, Радуша… Сите кризни региони од конфликтната 2001 година се во воената биографија на полковникот Страшо Глигоров, поранешен припадник на полициската Единица за специјални задачи Тигар. Речиси и нема борба со припадниците на ОНА во која Глигоров не го помирисал непријателскиот барут. 42-годишниот магистер ...

Read More »

Емотивно обраќање на Душко Млекарот: Ме пониживте ама не заборавајте, Еден е Душко Млекарот

Ja sakav i sekogas ke ja sakam partijata ama iskreno od srce za razlika od vas,koi ja koristite i unistuvate za licno bogatenje./Taa moja iskrenost,me donese do pritvori,zatvori,dolgovi kon izvrsiteli i kakvi li ne kazni.Se borev si ja zrvtvuvav familijata mislejki oti eden den ke bide podobro za site.Duri koga sudbinata me donese ovde vo Germanija,za mene nepoznata a sepak ...

Read More »

Селмани: Како го читате соопштението на ДУИ за инцидентот во Тетово со трагични последици? Нека се убиваат албанците, нас воопшто не ни чуе, доволно е ДУИ да не се спомне по лошо

Како го читате соопштението на ДУИ за инцидентот во Тетово со трагични последици? Нека се убиваат албанците, нас воопшто не ни чуе, доволно е ДУИ да не се спомне по лошо. Какви психопати се овие? И да немаше никаква врска овој инцидент со ДУИ, редно беше еднаш да изразат жалење за инцидентот и сочуство на семејството на загинатиот! На крај ...

Read More »

Апасиев: Треба да си поголем Грујо од Грујо

Да имаш профи зграда за државен АРХИВ, по сите светски стандарди, и да ја дадеш на користење на една корумпирана институција како „Обвинителство за организиран криминал“ која освен монтировки за политички пресметки, не работи ништо друго – треба да си поголем Грујо и од Грујо! #НемаДокументацијаНемаНација

Read More »

Време е на Петровски да му стане јасно дека никогаш нема да биде избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Сите овие 25-30 години наназад не успеав сосема да сфатам за што, всушност, се залага Филип Петровски во политиката на македонската десница? Во британската фудбалска Премиер лига нема толку дресови колку што Петровски ги промени на македонската политичка сцена, идеолошки и партиски тетеравејќи се од десно кон подесно и назад кон десно; па малку подесно, пред да сврти десно. Од ...

Read More »
WpCoderX