СТАВ

ЗАДАЧКА ЗА МИЦКОВСКИ

За една влада била поднесена интерпелација во Собранието (Is). Основаноста на изнесените аргументи (Оa) се движи во интервал од 0 до 100 отсто (0< Oa<100)  Кредибилитетот на подносителот на интерпелацијата (Кp) е еднаков на нула или негативен. (Кp < 0) Да се пресмета можниот ефект од интерпелацијата (Еi), ако се знае дека тој е еднаков на производот на основаноста на ...

Read More »

Петровски го патосира на Фејсбук вмровчето што изјави дека не бил член: “Ти текнува орценце кога трчаше да се сликаш со мене, главата ти е голема ама и празна”

Ти текнуе ли Орценце кога трчаше да се сликаш со мене. Ке те караат у врхушката што си се сликал со НЕАЖУРИРАНИ. Ко на сликата, ќе се свртите и ќе имате амбис. *** (поезија посветена на медиокретизмот) После се распрашав. Па ги дознав семејните врски… Па ми беше јасно дека ќе се качиш горе. Ќе напредуваш. Ќе станеш главен. Главата ...

Read More »

Милеко го брани Петровски од дпмневците и ги советува како да го победеле Заев

Пред само два дена, во својата колумна со наслов “ВМРО ПИШМАНАЏИСКА“ напишав: “Па затоа, еве како израз на моја добра воља, а во интерес на освествање на партијата и пред се освестување на грогираниот Мицкоски (а уште е првата минута од првата рунда на мечот), уште еднаш да го замолам да си го распушти PR тимот и да се ослободи ...

Read More »

Може ли ВМРО да се командува од затвор?

ВМРО-ДПМНЕ доцни со реформите во своите редови – на пример, од новиот партиски статут сè уште нема ни трага, ни глас, што го засилува корозивното дејство на незадоволниците во самата партија кои бараа и поинакви внатрепартиски избори и поинаков третман на слободата на мислата и делувањето во самата партија. Долга е листата на приоритети на Мицкоски, но со одлагање на ...

Read More »

Зарем детето на Томче, Емел Рамковска не плачеа?

Чуму Чомовски (намерно) направи такво лигаво интервју со опозицискиот лидер Мицковски. Без добра доза „Билобил“ Мицковски на ништо не можеше да се сети, глумеше неинформирана Дева Марија. А се му беше премолчано од водителот, кој кога сака има многу поголем капацитет и знаење. Зошто премолча на жалопојката на Мицковски дека никој не може да им ги премолчи непроспиените ноќи на ...

Read More »

Србите бесни! Шокантно тврдење на француски генерал: Пред мои очи албанци од Косово убиваа српски деца и жени

Европа почина во Приштина. Така својата книга, која неодамна беше промовирана во Центарот за култура на Србија во Париз, под наслов Жак Огар, лидер на француските специјални оперативни сили, кој во Косово во официјална мисија со својата елита единици беше само петнаесет дена од потпишувањето на Кумановскиот договор до доаѓањето на редовни мировници , но сосема доволно за да се ...

Read More »

5 ешалони на ВМРО требаше да бидат затворени

Злосторниците се вратија на местото на злосторот! Со тоа што не отидоа на целосна инкриминација на ВМРО-ДПМНЕ и на затворање на комплетното раководство со се следните пет ешалони, за што имаа не само несоборливи аргументи и докази туку и уставна, законска, политичка, морална и историска обврска, СДСМ направија и се уште се на таа трага, напор кон воспоставување на минимални ...

Read More »

Огнен Јанески: Не смееме да се правиме на Тошо! Дарко Каевски како уредник на збирка финансирана од народни пари мора да поднесе оставка, а после тоа и да одговара

Нема да ги споделувам print-screen-овите од „поемите“ на Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), зашто не сакам да си го гнасам профилот со такви зборови. Во емисијата #ОчиВОчи на којашто сум и уредник, освен што сум водител, имам и одговорност (според Кодекс, морал и закони) да ги исклучам гледачите коишто се користат со такви коментари во јавувањата, а ги препрочитувам пораките кои ...

Read More »

ПОБЕДАТА НА РАДЕВ И ТУРСКИ ПОТОК 2 СЕ ПРИЧИНАТА ШТО БУГАРИЈА ОДБИ ДА ИЗБРКА РУСКИ ДИПЛОМАТИ

И покрај огромните притисоци кои доаѓаа од свиркачи на западот Бојко Борисов изјави дека потребни се доволно докази за вината на Москва а со тоа Бугарија и одби да брка руски дипломати, афера поврзана со труењето на Сергеј Скрипал. Бугарите се заинтересирани за “Турски поток” Според резултатите од последните претседателски избори , јавното мислење во Бугарија е поделено и во ...

Read More »

Mиленко: Распадот на ВМРО ДПМНЕ

М. Неделковски. Ст. Петерсбург – Русија Миленко Неделковски Многумина патат од кратка меморија. Ја спротивно од долга. 31.01.2015 Н. Груевски вели: – “нешто е вистина, нешто делумно вистина и нешто не е вистина”. Излезе дека се било вистина. – “За ова што го зборувам поседувам цврсти и несоборливи докази, и нема да прифатам никакви закани, уцени и местенки”. Воуууууу… – ...

Read More »
WpCoderX