СТАВ

ШОКАНТНО!!! ВО БИТОЛА “ЕПИДЕМИЈА” НА ЗАБОЛЕНИ ОД РАК

Дури 410 случаи на малигни заболувања повеќе биле регистрирани во 2016 година во споредба со 2010 година на територијата на Општина Битола, соопшти Центарот за јавно здравје. Според податоците што Центарот ги достави до Советот на Општината, за 2010 година имало 1.291 вкупно лекувани од малигни неоплазми, додека во 2016 година – 1.701! Стапката на регистриран болнички морбидитет од малигни ...

Read More »

Љубчо смета дека западна Македонија треба да биде дел од албанија?

Според него сега сме имале 30 проценти албанска популација и Македонија во иднина ќе биде муслиманска земја. Зачудува леснотијата кога се изнесуваат вакви констатации кога се знае дека немаме попис од причина што насилничкита албански партии кои како мафијашки структури ја држат за врат државата истиот не го дозволуваат. Знаејќи секако дека нема на пописот на здравствени легитимации нити 15 ...

Read More »

ВО МАКЕДОНИЈА ОСВЕН СЕМАФОРИТЕ НИКОЈ ДРУГ НЕ РАБОТИ

Само во Македонија има 83 празници по глава на жител и плус уште три од карти. И никој не работи цела недела. Работат само семафорите. И после ЕУ не` откачила. Па, нормално. Ќе треба да не` хранат со лажичка и лигавче. Јоци фб статус

Read More »

Лагите на Мицко

Лагите на Мицко 1. Излажа дека Заев се возел во скапиот мерцедес од 600.000 евра 2. Излажа дека МНТ бил поплавен од синоќешниот дожд(се поплави Драмски театар) 3. Излажа дека не бил асистент на татко му на Машински факултет(бил во 2002г.) 4. Излажа дека јавниот долг е зголемен на 49%(Намален е од 47.7% на 47.2%) 5. Излажа дека имал само ...

Read More »

Тереза Меј во колумна ги здроби груевци: Многу години патот за реформи беше блокиран од запаѓањето во „заробена држава“, а институциите, вклучително и судовите, медиумите и јавната администрација беа под изразено политичко влијание

Се разбира дека мора да сме подготвени за предизвиците и да сме свесни за ризиците од нестабилност. Но, ние имаме заедничка амбиција да и помогнеме на Македонија и Западниот Балкан да создадат мирна, просперитетна и демократска иднина која ја заслужуваат заедниците и граѓаните. Македонија која е просперитетна и стабилна, не е добра само за себеси, туку за целиот Западен Балкан ...

Read More »

САД БАРААТ ЛИДЕР КОЈ ЌЕ ГО СРУШИ ВУЧИЌ ВО СРБИЈА

Лидерот на Српската радикална партија укажува дека Западот во Србија се обидува да го најде лидерот на предавник што ќе плати за соборување на актуелниот претседател, но кампањата против Вучиќ нема да биде водена од косовското прашање, туку на сосема различни начини. Говорејќи за притисокот на западните земји за Србија, водачот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ, вели дека САД ...

Read More »

Спировска: Би сакала денес Заев пак да ме праша дали сум добро

Актерката Симона Спировска која беше една од најактивните во Шарената револуција, денеска му посвети статус на Фејсбук на премиерот Зоран Заев и за неговиот однос за време на Шарената револуција. „Деновиве многу често мислам на денот кога го запознав Заев.  Си го мислам тој ден заради едно негово прашање. ИМЕНО, се запознавме на првата донаторска забава во Излет. И додека ...

Read More »

Амди Бајрам како лик требаше да исчезне од политичката сцена

Катастрофална грешка на Заев и Партијата. Амди Бајрам како лик требаше да исчезне од нашите животи, а не да партиципира во власта. Необразован, безобразен и примитивен до крајни граници каков што го дал Господ, ќе биде еден од главните ликови во државава. Имам нагон за повраќање😵 Реков – пореков! Мислев дека извесен период ќе се дистанцирам од случувањата во МК. ...

Read More »

Очигледно за да бидеш вработен Албанец во државна институција во Македонија треба да си или со некој вид на интелектуална попреченост, или близок пријател на Али Ахмети, или насилник или слуга на партијата

Вака сега да ви кажам, јас се обидувам последниве 4 години да вработам Албанец, економист, со познавање на англиски јазик и менаџерско искуство и со магистратура, во мојот институт. И не успевам. Немало пари. А и има една голема мана – одлично го зборува македонскиот јазик. Очигледно за да бидеш вработен Албанец во државна институција во Македонија треба да си ...

Read More »

ИМАМ СОВРШЕН ЉУБОВНИК, ТОЈ Е ТАТКО НА МОЈОТ ДЕЧКО, ОДИМЕ ВО ШУМАТА КАДЕ ИМАМЕ СЕКС НА ЗАДНОТО СЕДИШТЕ ОД КОЛАТА

Оваа девојка има 24 години, а завршила во страсн односи  со таткото на нејзиното 53-годишно момче. Таа вели дека му се допаѓа момчето, но исто така и дека сексот со неговиот татко е неверојатен и не знае што да прави Една девојка која со години се вљубил во момчето, е во преполна љубовна приказна со татко му. Иако оправдани од нивните прекини, таа ...

Read More »
WpCoderX