СТАВ

Лавров згрми: Не ја вовлекувајте Македонија со сила во НАТО

Министерството за надворешни работи на Русија денеска изрази жалење поради фактот што Македонија, како што тврди, е принудена да стапи во сила во НАТО, оценувајќи дека таквите чекори ги продлабочуваат поделбите и ги зголемуваат тензиите во Европа. – Вовлекувањето на Македонија во НАТО само потврдува дека политиката на “отворени врати” сама по себе стана цел и средство за стекнување на ...

Read More »

ЗАЕВ ПРВ ПАТ ГИ ПОФАЛИ ВМРОВЦИТЕ

Zoran Zaev Вчерашната одлука на земјите членки на НАТО да испорачаат покана за нашата земја, значи дека Република Македонија станува дел од семејството, во куќа во која припаѓаме. Република Македонија изминативе години постојано работеше на подигање на стандардите и на имплементација на вредностите што ги негува алијансата. Припадниците на АРМ добиваа доверба да бидат дел или да бидат главни актери ...

Read More »

ЦЕЛИОТ ПЛАНН! ЕВЕ КАКО ЌЕ УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ

Исто како што беше маестрален шаховски меч борбата со режимот на Грујо, слично на тоа ќе биде и реализацијата на договорот со Грција и внесувањето на земјата во НАТО и ЕУ! Но како велат, тоа што не те убило, те прави ем посилен ем побогат со едно големо искуство, па така Заев веќе е искален и доволно итар да знае ...

Read More »

„Командант Валтери“: Правдата за Саздовски бараме да се води до крај, како командант на ОНА засрамен сум што хулигани од мојот етникум извршиле ваков грозоморен чин

Основачот и претседател на Здружението на ветераните од војната на ОНА, Даим Хисени испрати писмо со сочувство со семејството на Никола Саздовски, кој почина вчера откако брутално беше претепан од три лица. Свесен дека вашиот син не можеме да го вратиме меѓу своите родители и пријатели, но правдата за неговата смрт бараме да се води до крај, порачува тој. Хисени, познат како ...

Read More »

ГЕРОСКИ СО ПОДРШКА ЗА КОМИТИ ПРОТИВ ПИАР ИЗМЕЌАРИТЕ И НВО-ата

Не ги сакам ни Комитите ни било која навивачка група. Но, вистината ја кажуваат: “МВР, ОЈО, НВО-та и некои квази новинари, прво се обидоа да го заташкаат случајот и да го пренесат кон друг правец, па од кога беа фатени во лага се обидоа да се правдаат и сето тоа, само зошто беше Комита и Македонец.” Ги охрабрувам да ја ...

Read More »

ЕРДОГАН -МАКЕДОНИЈА Е МАКЕДОНИЈА И НЕМОЖЕ ДА БИДЕ СЕВЕРНА

Турција останува на ставот дека Македонија е Македонија и неможе да биде северна Турција е на страната на Македонија во спорот за името со Грција, изјавил турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на средба со балкански иселеници во Истанбул. – Турција секогаш ќе биде на страната на Македонија, бидејќи во овој случај Грција едноставно не е во право, истакнал Ердоган, пренесува ...

Read More »

НАЈЧЕВСКА: СЕ ДОДЕКА ДУИ Е НА ВЛАСТ НЕ ОЧЕКУВАЈТЕ НИШТО НОВО

Mirjana Najchevska 9 mins ·  Денес и уште многу години во иднина ќе ги собираме плодовите на владеењето на ВМРО. Насилство, примитивизам, омраза кон поинаквото и поинаквиот, необразуваност, корупција, величање на мафијашкото, глупост. Тоа е легат со кој мора да се справуваме уште долго време. И да ви кажам, не очекувам никакви резултати се додека истите фаци на ДУИ се на ...

Read More »

Професор Марковиќ: Какво насилство? Вакво убиство не смее да се сокрие

Единственото погрозно нешто од нашиот дисфункционален, корумпиран и селективен судски систем (обвинителство инклудед) е обидот да се искористи смртта на момчево да се релативизира насилството во Собранието. Е тек тоа е злоупотреба од невидени размери… И сто луѓе го напишаа ама ај да повторам – абе тешко е да сокриеш ваква работа… P. S. Се молат партиските ботови и самоповикани ...

Read More »

СУГАРЕВСКИ РАСПАЛИ: СМАЧЕНО МИ Е ИСТИ ЛУЃЕ ДА ГИ СЛУШАМ, НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕ МАКЕДОНЦИТЕ, СМЕ БИЛЕ И ЌЕ ОСТАНИМЕ

Почитувани граѓани Сакам да го изразам моето лично мислење, не политичко, туку лично како граѓанин на оваа наша држава која конечно мора да се придвижи напред за да можеме сите да напредуваме. Смачено ми е веќе едни исти луѓе секојдневно да ги слушаме и гледаме како прогласуваат капитулација на државата, предавство и продавање на државата. Ниту некој може да поништи ...

Read More »

ДУШКО МЛЕКАРОТ ДО ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: ОТКАКО СТАНА СОВЕТНИЧКА ГО ЗАБОРАВИ КРИМИНАЛОТ ЗА СВЕД МИЛК

Dushan Mlekaro 9 mins ·  Posebna sovetnicke na premierot Zoran Zaev Lence Nikolovska se napravija 10 godini od kriminalot na SWED MILK bevte aktivna i pisuvavte za kriminalot za swed milk i na A1 i na briv pisuvavte od koga stanavte sovetnicka poveke ni zbor ne progovorivte Premierot Zoran Zaev odese po selata i obekavase deka ke bidat stocarite obesteteni posto ...

Read More »
WpCoderX