Uncategorized

ТЕЛЕВИЗИИТЕ ПО НАРЕДБА ЈА БОЈКОТИРААТ ЛЕВИЦА? МАКЕДОНИЈА ОД ФРИДОМ ХАУС ДОБИ ОЦЕНКА ЗА НАЈНЕСЛОБОДНИ МЕДИУМИ

Зошто Македонија доби оценка дека има неслободни медиуми од Фридом хаус? Меѓу другото, зашто медиумите си дозволуваат, по желба и по партиски интерес, да известуваат или не од прес-конференции. Денес Левица држеше прес-конференција на која најави протест за Први мај. На пресот дојде само Канал 77. Никој друг. Ама, да. Македонскиот граѓанин треба денес да ја прославува илузијата дека тргнал ...

Read More »

ВНИМАВАЈТЕ!!! СТИГНА ЗАМРЗНАТО МЕСО ОД 1982 ЕВЕ НА КОЈ ПАЗАР ЌЕ СЕ ПОЈАВИ

На сите царински испостави им беше наредено да преземат мерки за засилена контрола, како на стоки, така и на патнички сообраќај, со посебен акцент на граничните премини на земјите од регионот. На граничните премини, преносот на товар од живи или замрзнати месо не е можно, освен ако не е придружен со пропишан документ издаден од граничната ветеринарна инспекција. Царинската управа ...

Read More »

Коѕијас: Македонија нема да влезе во НАТО во Јуни

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во интервју за грчкото радио 247 изјави дека е очигледно оти Македонија во јуни нема да влезе во НАТО. Според него, за да се ратификува евентуален договор за името ќе треба да поминат многу процедури, најпрвин спроведување на референдум, а потоа и негово усвојување во Собранието и тоа ќе трае до есен. Во однос ...

Read More »

Мицкоски по средбата со Хан: Европскиот пат е единствениот по кој треба да се движи Македонија

На средбата станало збор за извештајот на Европската Комисија кој се однесува на интеграцискиот процес на Македонија кон Европската Унија и за состојбите во државата од економски и политички аспект. – Враќањето на позитивната препорака која претходна влада на ВМРО-ДПМНЕ ја добиваше од 2009-та година, а ја загуби како резултат на наметната политичка криза во последните две години чии актери ...

Read More »

Ахмети не коментира дали во “Монструм” возможно е да се вмешани функционери на ДУИ?

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по денешната средба со еврокомесарот, Јоханес Хан, на прашања од новинарите не сакаше да ги коментира обвинувањата дека членови и функционери на неговата партија се вмешани во случајот „Монструм“ и упати на Судот. – Немам информации затоа што не сум дел од тој процес и тие објаснувања би требало да ги побарате таму каде што ...

Read More »

Еве доказ дека ДУИ уште игра под команда на ВМРО! Учителките Вмровки , избркани од СДСМ се враќаат на работа преку ДУИ

Најмалку пет учителки кои добија откази во бранот партиски отпуштања направени по доаѓањето на власт на градоначалникот Јован Стојаноски, сега се вратени на работа со одлука на истиот Градоначалник, но овој пат тоа го прават преку партијата ДУИ. Како што пренесува „Охрид1“ раководството на ДУИ ги враќа учителките вработени во време на ВМРО ДПМНЕ, но овој пат како свои членови ...

Read More »

Почина Весна Ангелеска, членка на Советот на Општина Прилеп

Весна Ангелеска, советничка во Советот на Општина Прилеп почина денеска на 50 годишна возраст јавува општинскиот сајт. Ангелеска е родена во Прилеп на 05.10.1967 година. Дипломирала на Педагошки факултет 1995 година. Од 2009. таа беше магистер по Маркетинг менаџмент на Економскиот факултет во Прилеп. Членка е на о.о. на СДСМ –Прилеп од 1993 година. Во својата кариера бележи повеќе работни ...

Read More »

Мери Николова до Јанкуловска: Додека се водеше истрага за А1 една притвореничка тогаш го изгуби бебето

Додека се водеше истрага за А1 една притвореничка тогаш го изгуби бебето. Никој не ја праша дали има ризична бременост, никој не помисли дека во таква стресна ситуација може да го изгуби бебето. Страшно нели? Никој не смееше од судиите да ја пушти во домашен притвор. Но гледате дека Бог постои. Постои токму да им врати на оние кои монтираа ...

Read More »

Паника во Британија!!! Путин почнува напад! Одмаздата за Сирија ќе биде страшна

Голем дел од британскиот печат, пишува дека Русија ќе започне сајбер-напад врз Велика Британија … или веќе е, во зависност од тоа кој го барате. Сите бидејќи Лондон, САД и Франција започнаа ракетни напади врз Сирија Ако се осврнете на “Експрес”, “Русија шпионира илјадници домаќинства во Велика Британија како одговор на одмаздата за нападите во Сирија. Вашиот дом би можел да ...

Read More »
WpCoderX